23. května jsme se společně vydali na školní výlet do Moravského krasu. I přes chladné počasí jsme si velmi užili krásnou krápníkovou výzdobu Punkevní a Kateřinské jeskyně a velmi nás pobavilo vtipné povídání pana průvodce při plavbě po říčce Punkvě.

Po prohlídce jeskyní nás již trochu bolely nohy, a tak jsme rádi využili možnosti svézt se vláčkem a lanovkou, ze které byl krásný výhled do okolních lesů. Po zakoupení dárečků jsme nasedli do autobusu  a hlavně chlapci se již nemohli dočkat , kdy přijedeme do vyškovského Muzea letectví, kde jsme zhlédli celou  řadu starých letadel, vrtulníků, obrněných vozidel, ale také zbytky letadel z bitev 2. světové války.

 

        

 

        

 

  

 


 

KVĚTNOVÉ NOCOVÁNÍ V TĚLOCVIČNĚ
V úterý 7. 5. jsme se dohodli, že přenocujeme v tělocvičně, abychom se lépe poznali s naší třídní učitelkou M. Slivkovou. K večeři jsme si připravili výborné špagety s omáčkou a pozvali jsme na ně i naši bývalou třídní učitelku L. Hrdou, která si s námi přišla povyprávět. Po večeři jsme si zahráli vybíjenou a další hry v tělocvičně. A po sportu se někteří z nás ještě dívali na film a jiní už si vyprávěli v tělocvičně zavrtaní do spacích pytlů.
Spát se opět nikomu dlouho nechtělo a kolem sedmé hodiny už jsme byli vyspaní. Po společné snídani jsme všechno uklidili a rozešli se do svých domovů.

 

        

 

        

 

        
 


 

PROJEKTOVÝ DEN
V úterý 7. 5. jsme celý den pracovali na projektu „ HISTORICKÝ VÝVOJ BUDOVY MZŠ“. Nejprve jsme si rozdělili jednotlivá historická období od poloviny 16. st. až do současnosti a začali jsme malovat hlínou budovu naší školy, jak se v průběhu let měnila. Poté jsme se dověděli z knihy „ Ždánsko“ od Jakuba Vrbase zajímavé informace o Dr. Antonínovi Mendlovi, který je autorem projektu naší budovy.
A abychom si udělali představu, jak takové projekty školy vypadají, navštívili jsme místní stavební úřad. Pan inženýr Vladimír Slivka nám ochotně ukázal archiv stavebního úřadu, řadu stavebních výkresů školy a provedl nás historií projektování od rýsování tuší na plátně až po současné projektování na počítačích.

 

        

 

        

 

  

 Malování triček

Na úterý 12. 3. jsme si naplánovali kreativní činnost, malování triček. Bylo na každém z nás, jak se k výtvoru postavíme a jak moc budeme držet naší fantazii na uzdě. Musím říct, že se nám trička opravdu povedla, ale ostatně posuďte sami :-).

 

        

 

        

 

        

 


 

Divadelní představení Kytice

Ve čtvrtek 7. 3. 2012 jsme se vydali na divadelní představení Kytice do divadla Radost v Brně.  Zpracování některých balad z básnické sbírky se nám velice líbilo a všechny jsme je zhlédli se zatajeným dechem.

 

        

 Recitační soutěž

Dne 5. 2. 2013 proběhlo školní kolo recitační soutěže na druhém stupni. Naši třídu nejvíc zajímala 3. kategorie, do které spadali žáci 6. a 7. ročníku. Želízek v ohni jsme měli hned několik! O vítězné pozice zabojovaly Karolína Hulová, Klára Křivánková, Viktorka Novotná a Veronika Potěšilová. Při vyhlašování těch nejlepších jsme radost opravu měli, hned dvakrát! Třetí nejlepší recitátorkou této kategorie se stala Klárka Křivánková a nádherné první místo obsadila Viktorka Novotná! Holkám moc gratulujeme a jsme na ně právem hrdé!!!

 

        

 

        

 

 


 

Vánoční besídka a koncert ZUŠ

V pátek 21. 12. se pro nás před zimními prázdninami otevřely dveře školy naposled. Ve třídě jsme si udělali besídku a při rozdávání krásných dárečků jsme společně strávili poslední hodinu ve škole. Po besídce jsme se přesunuli na kulturní dům, kde si pro nás žáci a učitelé Základní umělecké školy připravili krásný koncert. Po jeho skončení už nás nikdo neudržel a prázdniny mohly začít :-).

 

         

 

        

 


 

Filmové představení a předvánoční trhy Brno

Magické datum 12. 12. 2012 jsme si vybrali pro výlet do Brna. Z naší třídy se ho nakonec zúčastnila pouze hrstka, ale rozhodně jsme nelitovali!!! Hned po příjezdu jsme měli, ve Velkém Špalíčku zarezervovaný film Legendární parta, který nás vánočně naladil. Poté už jsme atmosféru příchozích svátků čerpali z nálady na vánočních trzích, nejprve na Zelném trhu a pak jsme se přesunuli na náměstí Svobody.

 

        

 

        

 


 

Mikuláš

5. prosince se ani naší škole nevyhnuli Mikuláš, čerti a andělé. Pro některé z nás to přineslo perné chvilky, když si je čerti chtěli odnést s sebou do pekla, ale nakonec je ještě na rok přesvědčili a čerti je vzali na milost :-).

 

        

 

        

 Nocování v tělocvičně

V pátek 30. 11. jsme se opět po roce rozhodli, že naše pohodlné postele vyměníme za žíněnky v tělocvičně naší školy. Program jsme měli letos nabitý. Večeřeli jsme si opravdu královsky, připravili jsme si hned dva chody, křupavé bramboráky a vynikající palačinky s ovocem. Po večeři následovala tvořivá dílna, hlavně pro holky, no a pak už se řádilo a řádilo. Spát se nechtělo nikomu, kromě paní učitelky, ale nakonec se nám podařilo ulehnout a vstávalo se letos až v 7:15! Společně jsme ještě všichni posnídali a pak už se každý ubral k domovu.

 

                                 

 

        

 

        

 


 

 

Aquapark Uherské Hradiště

2. listopadu se velká část naší třídy, společně se spolužáky z ostatních ročníků, vydala do aquaparku v Uherském Hradišti. A že jsme si to opravdu užili, se můžete přesvědčit sami!

 

        

 

        

  


 

Koncert Hudební školy Klára – Od baroka po dnešek

Ve středu 24. 10. do naší školy zavítal žesťový kvartet Klára, který nás provedl dějinami hudby od baroka až po hubu doby dnešní. Hudebníci nás ohromili svou dokonalou hrou na nástroje a také výběrem skladeb, takže hodinka strávená s nimi nám utekla opravdu rychle.

 

        

 


 

Rebelka

V programu kina Panorama, se nám zalíbil film s názvem Rebelka, na který jsme se vydali ve středu 19. 9. Film v 3D provedení nás všechny vtáhnul do děje, až se zdálo, že příběh hrdinky prožíváme také. Všem se nám výlet do kina moc líbil, takže ho brzy zopakujeme.
 

     

 


       

Táborák u myslivecké chaty v Lovčicích

V pondělí 10. 9. jsme se v hojném počtu vydali do Lovčic, cílem naší cesty byla myslivecká chata v „Žégrutě“. U ní jsme si rozdělali oheň, opekli špekáčky a zahráli pár her. Při zpáteční cestě, jsme se zastavili na lezecké pyramidě, na které jsme se opravdu vyřádili.

 

     

 

                

 

     

      


 

Zahájení školního roku

Začátek letošního školního roku připadl na pondělí 3. 9. Sešli jsme se na kulturním domě v plném počtu a s úsměvem na tváři :-). Do budovy školy jsme vykročili pravou nohou, tak na nás jistě čeká rok plný zábavy, nových zážitků a spousty dobrých kamarádů.