Vítáme vás na našich stránkách! Je nás 9 děvčat a 11 chlapců a s paní učitelkou třídní začínáme 2 rok našeho působení na 2. stupni MZŠ. Jsme třída plná naprosto odlišných jedinců, třída živá, často konfliktní, ale pokud je to nutné, dokážeme se stmelit a táhnout za jeden provaz. Co se u nás v kolektivu bude během školního roku odehrávat, si můžete přečíst zde.

 

 


 

Školní výlet

Konečně nastal ten celý rok toužebně očekávaný den školního výletu – 23. květen. I když příroda nás na cesty vyslala pouze s 8°C a zamračenou oblohou, nás nic neodradilo a téměř v plném počtu jsme vyrazili směr Moravský kras. Nerovný povrch silnic a spousta zatáček s našimi žaludky zaplněnými snídaní udělala své, ale i to jsme zvládli. Od Informačního centra Skalní mlýn jsme se svezli turistickým vláčkem k Punkevním jeskyním. Zde jsme si nejvíce užili cestu lodičkami po říčce Punkvě. Potom jsme vyjeli lanovkou k hornímu můstku propasti Macocha, kde jsme se pokochali pohledem na její dno. A opět lanovkou a vláčkem tentokrát ke Kateřinským jeskyním, které jsou také velmi zajímavé. A pak už cesta autobusem do vyškovského Muzea letectví na prohlídku vykopávek částí letadel z 2. světové války, ale také vyřazených letadel a bojové techniky.

 

        

 

        

 

        

 


 

Projektový den

7. května proběhla výuka v naší škole opět trošku netradičně, ale ne výjimečně. Každá třída na základě sesbíraných materiálů zpracovávala projekty na různá témata. My jsme si připravili vše potřebné k vytvoření projektu na téma ,,Folklor ve Ždánicích“ a dali se do práce. Po 6 vyučovacích hodinách usilovné práce- psaní, lepení, kreslení se objevil téměř hotový projekt, za který se určitě stydět nemusíme. Výsledky naší práce můžete posoudit při návštěvě školy u příležitosti oslav stého výročí od založení. Děkujeme maminkám – paní Daněčkové, Santlerové, Jandorové, Horňákové a Buchlovské, které poskytly materiály k projektu.

 

        

 

  

 


 

Výchovný koncert

V úterý 30. dubna se prostory našeho gymnastického sálu proměnily v koncertní sál, kde během jedné hodiny zazněly písně různých žánrů v podání hudební skupiny Rebel band s uměleckým vedoucím Ziggy Horváthem. Tentokrát jsme měli možnost proniknout do hudebního světa trochu jinak. Vystoupení umělců bylo velmi spontánní, a tím nás diváky také více oslovilo a zaujalo.

 

  

 


 

Aquapark

29. 4. se nám  naskytla příležitost, jak se odreagovat od školních povinností, zadovádět si a pobavit se, a to vše v rámci školy se svými spolužáky a kamarády z jiných tříd při návštěvě Aquaparku v Uherském Hradišti. Na přiložených fotografiích je vidět, že voda je náš živel.

 

        

 

  

 


 

Ždánická laťka

12. dubna proběhla v naší škole soutěž ve skoku vysokém. I naše třída zde měla své zástupce-Petra Santlera, Jakuba Horňáka, Martinu Horákovou. Děkujeme jim za reprezentaci třídy.

 

     

 


 

Vlastivědné muzeum Kyjov

První jarní den jsme vyrazili v rámci kroužku S knihou na cestách na návštěvu Vlastivědného muzea Kyjov, kde v té době probíhala interaktivní velikonoční výstava. Měli jsme možnost nazdobit si svůj perníček a také si ho poté sníst, vyrobit si panenku ze šustí, nazdobit různými technikami vajíčko, vyrobit si dřevěnou píšťalku, nebo si zde vystavované výrobky zakoupit. Asi nejvíce nás bavila soutěž, která zdánlivě s tímto vším nesouvisela, a to zabíjení hřebíků užší stranou kladívka. Po absolvování této výstavy jsme si prohlédli celé muzeum. Překvapily nás zajímavé archeologické vykopávky z našeho regionu a výstava vycpaných zvířat.

 

        

 

  

 


 

Malování na trička

V úterý 12. 3. jsme se odpoledne někteří sešli ve výtvarné učebně naší školy s hlavou plnou kreativních nápadů, co si na své tričko namalovat. Pod vedením paní učitelky Sylvy Klimešové a za dozoru našich třídních učitelek jsme si vylepšovali vlastní tvořivostí přinesená jednobarevná trika a nátělníky. K dispozici jsme měli různé barvičky, kontury a za pomoci šablonek, houbiček, otiskovátek a hlavně svých nápadů jsme vytvořili díla hodná mistrů. Jak se nám to podařilo, posuďte sami.

 

        

 

        

 

 


 

Soutěž Mladých recitátorů
5. únor patřil letos zdatným recitátorům, jelikož se konalo již tradiční školní kolo soutěže Mladých recitátorů. Nechyběli zde ani zástupci z naší třídy, kteří se v silné konkurenci rozhodně neztratili a nemusí se za své výkony stydět. Během odpoledne zde zazněly ukázky jak poezie, tak prózy. Porota měla mnohdy velké obtíže vybrat v každé kategorii pouze tři nejlepší. Naši spolužáci sice na ,,bedně“ nestáli, ale důležité je zúčastnit se se ctí a to dokázali. Obětovali své pohodlí a naučili se něco navíc. Velmi Katce, Miriam, Petrovi, Vaškovi a Martě děkujeme za vzornou reprezentaci.

 

        

 


 

 


 

Návštěva divadelního představení Kytice

7. března jsme navštívili brněnské divadlo Radost, abychom zde zhlédli umělecké zpracování Erbenovy básnické sbírky Kytice. Jelikož jsme se již v hodinách literatury s náměty jednotlivých balad seznámili, nebylo nám toto téma cizí. Téměř hororové příběhy – Svatební košile, Zlatý kolovrat, Vrba, Kytice a Vodník nám herci přiblížili různým uměleckým podáním např. slovem, scénickým obrazem i za využití loutek, písněmi, živou hudbou. Zhlédnutím tohoto představení se nám Erben se svým nejznámějším dílem vryl hluboko pod kůži a nebude žáka, který by v hodinách literatury při zkoušení nevěděl nic o tomto.

 

     

 


 

Vánoční besídka

A je to tu! Dlouho očekávaný poslední školní den kalendářního roku 2012. Vánoce za dveřmi a my si je už přibližujeme v našem třídním kolektivu rozdáváním dárků zpod  školního stromečku oblíbeným spolužákům, ochutnáváním vánočního cukroví a taky zpěvem koled za hudebního doprovodu Miriam, Petra, Kuby a Vojty. Nebylo nikoho, kdo by ten den odešel bez nějaké pozornosti. A už vzhůru za kulturou do KD, kde nás svátečně naladili naši kamarádi a zároveň žáci zdejší ZUŠ.
 

        

 

        

 


 

Předvánoční Brno

Za vánoční atmosférou jsme se vydali 12. 12. na Vánoční trhy na brněnské Náměstí Svobody a Zelný trh. Tady jsme si zakoupili nějaké vánoční dárky, spoustu dobrot, které nešlo přehlédnout a neochutnat. A také jsme se zastavili v multikinu Velký Špalíček a zhlédli zde animovaný film Legendární parta, ve kterém se skupinka pohádkových postav snažila zachránit Ducha Vánoc.

 

        

 

        

 


 

Mikuláš

Jako již tradičně 5. 12. chodil školou Mikuláš se svou družinou. V některých z nás převládaly dojmy z mladších let, kdy nás rodiče strašili hrůzostrašnou postavou čerta, který si ty zlobivé děti odnáší v obrovském pytli do pekla, jiní už se těšili na neobvyklé zpestření školního dne a stále  nedočkavě vyhlíželi ze dveří třídy, kdy už konečně příjde. V každém případě, kdo byl ten den ve škole, neprohloupil, jelikož kromě legrace si ještě odnesl sladký perník.

 

         

 

        
 


 

Aquapark Uherské Hradiště

Zařádit si, vykoupat se, zaplavat si, ale hlavně si užít spoustu legrace si někteří z nás zajeli  2. listopadu do Aquaparku v Uherském Hradišti.
 

        

 


 

Od baroka po dnešek
Do fascinujícího světa hudby jsme se přenesli 24. října spolu se žesťovým kvartetem Klára, jehož členové pro nás připravili procházku hudebními dějinami a zároveň nás obeznámili se svými hudebními nástroji. Během koncertu zazněly skladby známé, ale i ty méně známé, od našich součastníků, ale i starých mistrů.

        

 


 

Rebelka

Ve středu 19. září jsme někteří navštívili filmové představení ,,Rebelka" v kyjovském kině Panorama. Animovaný příběh o odvážné princezně odehrávající se na Skotské vrchovině, nás zaujal, pobavil, ale také poučil. Princezna Merida se totiž postavila proti starému zvyku uzavírání manželství a ve svém zoufalství využila kouzel mocné čarodějnice, čímž způsobila v království obrovský zmatek. Naštěstí však Merida včas odhalila význam opravdového hrdinství.

 

     

 


 

Odpoledne U Huberta

Pro stmelení kolektivu jsme ve čtvrtek 6. 9. odpoledne vyrazili na malý výlet k myslivecké chatě U Huberta. Tam jsme si zasportovali, zasoutěžili, zahráli různé hry, ale také zarelaxovali. Vrcholem odpoledne bylo opékání špekáčků na vlastnoručně rozdělaném ohni pomocí vlastnoručně připravených klacků. Spokojení, nasycení a odpočinutí jsme se vrátili domů.