V pátek 28.6. 2013 se dostavil ten dlouho očekávaný den, kdy jsme dostávali vysvědčení. 14 dětí z naší třídy mělo samé jedničky. Na slavnostním ukončení školního roku byla ještě oceněna knihou za snahu, aktivitu, vzorné chování a přípravu na výuku dvě děvčata. Letos to byla Barbora Männlová a Denisa Jandorová. Knihu za reprezentaci školy v pěvecké soutěži dostala také Anička Neničková. Všem dětem gratuluji k jejich úspěchům a přeji krásné a pohodové prázdniny.

   Tř. uč. Dana Horňáková

 

        

 


 

Dnes jsme vyhodnotili naše pololetní soutěže. V utkání chlapci - dívky v tomto pololetí s velkým náskokem zvítězila děvčata. Gratulujeme!!! V soutěži Zdoláváme pohoří ČR zvítězily hned dvě žákyně Barbora Männlová a Karolína Suchorová, na druhém místě skončila Viktorka Selucká a na třetím Anitka Kotíková. V hvězdičkové soutěži vyhrála Karolína Suchorová, druhá byla Anitka Kotíková a třetí Dominik Halas spolu s Alexandrou Otřelovou. Všem za jejich píli a aktivitu děkuji a gratuluji k pěkným školním výsledkům. Tento den jsme zakončili sladkou tečkou - návštěvou cukrárny.

 

        

 

        
 


 

V rámci oslav 100. výročí naší školy jsme ve všech třídách navrhovali, jakou barvu fasády by naše škola mohla mít. Ty nejpěknější a nejzajímavější práce byly vyhodnoceny a paní starostkou Ivou Stafovou oceněny. Z naší třídy se umístila na 2. místě Barunka Männlová a na 4. místě Michaela Duongová. Zvláštní cenu poroty získal za svou školu za papírových ruliček Ladislav Pluháček. Všem výhercům gratuluji.
Tř. uč. Dana Horňáková

        

 


 

V pátek 21.6. 2013 jsme se rozhodli, že přenocujeme ve škole s naší paní učitelkou, dále pak s maminkou Adama, paní Lužovou a s maminkou Sáry, paní Klimkovou. Sešli jsme se v 18 hodin a do večeře jsme hráli na školním hřišti různé hry. K večeři jsme měli spoustu dobrot: hranolky, palačinky, buchty, které nám některé maminky upekly, palačinky a nanukový dort. Také jsme od paní Lužové a Klimkové dostali spoustu dárků, které nám udělaly obrovskou radost a moc za ně děkujeme. Paní učitelka dostala jahodový dort, který nám dala ochutnat. Večer jsme hráli hry a tancovali v gymnastickém sále. Krátce po 23. hodině jsme ulehli ke spaní, někteří plni zážitků nemohli usnout a povídali si. Jiné po chvíli spánku probudila silná bouřka, která nám naháněla hrůzu, ale my jsme to zvládli a vůbec jsme se nebáli. Kolem 6. hodiny ranní jsme se postupně začali probouzet a balit si věci. Po snídani jsme ještě zhlédli film na interaktivní tabuli Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Noc ve škole se všem líbila a budeme na ni dlouho vzpomínat. Chceme také poděkovat oběma maminkám za výbornou večeři a snídani.
 

        

 

        

 

        

 


 

V hodině výtvarné výchovy jsme se zapojili do výtvarné soutěže, kterou pořádá obchodní dům Enapo Ždánice. Děti malovaly jejich maskota klokánka Ríšu. Všechny obrázky jsme společně do prodejny zanesli a každé dítě dostalo odměnu v podobě perníku, lízátka a přívěšku na klíče. Neváhejte a přijďte hlasovat do této prodejny pro naše obrázky!
 

        

 

        

 


 

13.6. proběhla v KD Ždánice 22. školní akademie. Naše třída si připravila taneční vystoupení s názvem " V pravěku". Vystoupení se dětem velmi povedlo a za jejich výkony je moc chválím. Viktorka Selucká z naší třídy letos spolu s Andreou Honzírkovou a Standou Stodůlkou z 9. třídy celou akademii uváděla a šlo jí to výborně. Také si spolu s Adélkou Kotíkovou zazpívala duet na pohádkovou píseň " Dělání". Některá naše děvčata vystupovala i s kroužkem aerobiku. Všechna vystoupení měla opět velmi vysokou úroveň.

 

        

 

        

 

        

 


 

V hodině výtvarné výchovy se děti pokoušely vytvořit reklamu na některý z čajů, který s oblibou pijí. Správné pití čaje by člověku mělo přinést pohodu a uvolnění, proto si děti také přinesly do školy pytlík oblíbeného čaje a s pomocí paní učitelky si čaj uvařily a mohly ho během malování popíjet. Čajem provoněná hodina se dětem velmi líbila.

 

        
 


 

Dne 31.5.2013 jsme navštívili výstavu "Škola základ života", kterou pořádá Vrbasovo muzeum ve Ždánicích. Děti zde mohly zhlédnout, jak vypadala školní třída za času svých prarodičů, ba mnohdy praprarodičů. Mohly si  vyzkoušet, jak se dříve sedělo v lavicích, také si mohly usednout za katedru a prolistovat tehdejší třídní knihou, vyzkoušet dřívější učební pomůcky, napsat si některá písmena předepsána tehdejším krasopisem nebo si také mohly kleknout na hrách, jak to bývalo kdysi, když žák neposlouchal a zlobil. Dětem se výstava velmi líbila a doporučujeme ji ke zhlédnutí.


        

 

        

 


 

Ve středu 29. 5. 2013 jsme vyrazili na již dlouho plánovaný školní výlet na Macochu a do Punkevních jeskyní. Počasí v minulých dnech nebylo moc příznivé, ale dnes se jakoby zázrakem umoudřilo a již od rána krásně svítilo sluníčko a my si výlet pěkně užili. Na zpáteční cestě jsme navštívili také Muzeum letecké a pozemní techniky ve Vyškově, kde jsme mohli zhlédnout unikátní exponáty vykopaných letounů sestřelených za druhé světové války, leteckou techniku, vrtulníky, kanóny a další zbraně. Návštěva tohoto muzea byla pro děti milým překvapením a krásnou tečkou našeho výletu. 

 

        

 

        

 


 

V rámci oslav 1150. výročí příchodu sv.Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu byla vyhlášena ve spolupráci s MŠMT výtvarná soutěž, do které jsme se rovněž zapojili. Cílem výtvarné soutěže je přiblížit dětem kořeny naší kultury. Vyhlášení výsledků proběhne během Večera lidí dobré vůle dne 4.7.2013 na Velehradě. Dále budou vítězné práce vystaveny během letních prázdnin ve Stojanově gymnáziu na Velehradě, což může být také inspirací k tomu, aby si rodiče udělali se svými dětmi na Velehrad malý výlet a tyto práce společně zhlédli. Za zmínku stojí, že předsedou hodnotící komise bude známý výtvarník Adolf Born.

 

        
 


 

V letošním roce jsme se zúčastnili několika výtvarných soutěží a jsme vždy velmi potěšeni, když někdo uspěje. Tentokráte se to podařilo Ivonce Pospíšilové v soutěži " Dva světy ", kterou vyhlásil DDM Junior Brno. Získala za svůj obrázek " Odpoledne u babičky a dědečka" pěkné druhé místo. Moc jí gratulujeme!!! Také nás potěšilo, že za účast v soutěži " Voda štětcem a básní " , kterou vyhlásilo Povodí Moravy, nám poslali pro každého malý dárek.

 

        
 Dne 7.5. probíhal na naší škole projekt k 100. výročí založení Masarykovy základní školy tehdy Občanské chlapecké školy ve Ždánicích. Děti měly za úkol se doma zeptat rodičů nebo prarodičů, jak to ve škole vypadalo za jejich mladých let. Většina dětí splnila svůj úkol poctivě a odprezentovala nám spoustu zajímavostí ze školních let svých předků. Tyto poznatky jsme porovnali s tím, jak se ve škole učí dnes a vytvořili jsme první výstup našeho projektového dne. Dále jsme se zaměřili na osobnosti Ždánic a některé z nich jsme nakreslili, např. J. Vrbase či E. Seidla. Posléze jsme si povídali o krásných historických budovách ve Ždánicích, které jsme také namalovali. Současně jsme vytvářeli leporelo o Ždánicích, naší škole, motýlím ráji. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a na konci vyučování jsme si vyzkoušeli některé z fyzických trestů, které se dříve používali, např. klečení na hrachu, držení ukazovátka na předloktí, mít ruce za zády...Rovněž každý žák naší třídy popřál škole k jejímu výročí a své přání napsal do narozeninového dortu. Společně jsme škole zazpívali písničku a napsali několik veršů k jejímu jubileu. Dětem se tento den velmi líbil, protože se lišil od ostatních projektů tím, že jejich práce budou použity na výzdobu školy při oslavách 13. - 15. června.

 

        

 

        

 

        

 

        

 


 

V úterý 30.4.2013 se děti naší školy zúčastnily hudebně výchovného pořadu „Složíme si hit“, se kterým na naši školu zavítal zlínský textař a písničkář známý pod jménem Ziggy Horváth spolu s baskytaristy Pavlem „Kačesem“ Husárem a Ondřejem Svačinou a bubeníkem Rocky „Koplíkem“. Cílem pořadu bylo složit si svůj hit, kdy si děti samy zvolily hudební styl i obsah textu. Děti si mohly také zasoutěžit např. v tancování, kdy nejlepší tanečník získal CD této skupiny. Na konci programu byly děti vyzvány na podium, aby si po vyčerpávajícím skládání písně zatancovaly na nejlepší hity této skupiny. Program měl u dětí veliký úspěch.

 

        

 

        

 


 

Gratulujeme Aničce, Anitce, Káji, Lexe a Viktorce k ocenění, které dostaly od redakce školního časopisu Kuliočko za dokončení příběhu o dvou kamarádech Oldovi a Zdendovi. Jejich dokončení přiběhu, který byl v předchozím čísle Kuliočka uveřejněn, byla otištěna v novém čísle, kde si je můžete přečíst i vy.

 


 

V pátek 22. 3. změřili své znalosti v matematické soutěži  nazvané Matematický klokan žáci od 2. do 9. ročníku naší školy. V naší třídě se do této soutěže zapojilo 25 žáků. A jak to dopadlo? Nejvíce bodů získala Alexandra Otřelová - 76 bodů ze 120, na druhém místě skončila Viktorka Selucká - 71 bodů a na třetím místě byla Vanesa Gunárová - 65 bodů. Všem úspěšným řešitelům gratuluji k pěkným výsledkům a přeji hodně úspěchů v dalších podobných soutěžích. Tř. uč. Dana Horňáková

 


 


 

Dne 15.3. jsme se vydali do kina Panorama na filmové představení Čtyřlístek ve službách krále. Všem se nám dobrodružství 4 kamarádů - Fifinky, Bobíka, Pindi a Myšpulína moc líbilo. Představení bylo vtipné, zábavné a poučné zároveň.

 

        

 

        

 


 

Ve výtvarné výchově jsme si vyráběli masky na karneval a také malovali pohádkové postavy do soutěže Česko mýma očima.

 

        

 V hodinách Člověk a jeho svět se nyní věnujeme Jihomoravskému kraji. Děti se seznámily s polohou kraje, s jeho reliéfem a vodstvem, s jeho rozlohou, počtem okresů a obyvatel. Na toto téma zpracovaly krásné plakáty, kde kreslily znak kraje, ze statistických údajů uvedených na internetu počítaly, řadily, zaokrouhlovaly a sčítaly počty obyvatel jednotlivých okresů. Vypočítaly také celkovou rozlohu kraje i celkový počet obyvatel. Z wikipedie vypsaly odpovědi do kvízu o Jihomoravském kraji. Za jejich pečlivou práci je moc chválím. Tř. uč. Dana Horňáková

 

        

 

        
 


 

V hodině českého jazyka jsme si zahráli na malé spisovatele a dokončovali jsme příběh, který začínal těmito slovy:

„ Žili byli uprostřed polí dědeček a babička. Měli pěknou chaloupku a z dobré úrody naplnili plnou komůrku a sýpku. Jednou však……………..“

Nejhezčí a nejzajímavější příběhy byly ohodnoceny a jejich autoři odměněni.


        
 


 

V pondělí 4.2. 2013 proběhla na prvním stupni recitační soutěž. Naše třída soutěžila v kategorii 4. a 5. tříd. Soutěže se zúčastnilo 8 děvčat z naší třídy. Děvčata se velmi snažila, ale na výkony některých žáků z 5. třídy nedosáhla. I když se jim nepodařilo umístit na prvních třech místech, musím všechna děvčata moc pochválit za jejich snahu a pěkné přednesy. Není přeci důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

 

        

 


 

Ve čtvrtek 31.1. jsme si rozdali vysvědčení za první pololetí. 15 dětí mělo samé jedničky a 21 dětí prospělo s vyznamenáním. Tímto je moc chválím.

Také jsme vyhodnocovali naše pololetní soutěže. První soutěž s názvem "Putujeme po Evropě" spočívala v tom, že děti za splněné úkoly, nezapomenuté pomůcky a vzorné chování dostávaly na cestovní kartu razítka a putovaly po státech Evropy. Také si vybarvovaly mapku navštívených států v barvě vlajek daného státu. Tyto mapky jim visely na magnetické tabuli a děti tak měly kontrolu, v kterém státě Evropy se právě nacházejí. Nejpilnější žákyní, která objela celou Evropu a byla první v cíli, se stala Barunka Männlová, na druhém místě skončila Terezka Dajčová spolu s Dominikem Halasem a na třetím místě byli Michal Mlejnek, Anitka Kotíková a Sára Klimková.

Druhá soutěž, která ve třídě probíhá, se jmenuje "Hvězdičková soutěž" a děti za snahu a aktivitu sbírají hvězdičky. Jako první v této soutěži se umístila Karolína Suchorová, druhý byl Dominik Halas a třetí Bára Männlová. Všem úspěšným gratuluji.

 

       

 


 

V jedné z hodin výtvarné výchovy jsme pracovali s inkoustem, se solí a tuží. Vyšly nám z toho moc pěkné obrázky. Podívejte se na naše výtvory.

 

        
 


 

Na závěr pololetí si pro nás žáci navštěvující volitelný předmět Literárně dramatická výchova připravili pohádku Zlatovláska. Malí herci se svých rolí zhostili na výbornou a mile nás svým divadelním uměním překvapili. Pohádka se mám moc líbila a dětem i p. uč. L. Procházkové, která s nimi pohádku secvičila, patří velké poděkování.

 

        
 


 

V pátek 21.12. jsme se vydali do KD ve Ždánicích, kde si pro nás žáci ZUŠ Ždánice připravili pěkný vánoční koncert plný krásných koled a vánočních skladeb. Všichni účinkující byli velmi dobře připraveni a nebáli se své úmění předvést před svými spolužáky z celé školy. Patří jim velké poděkování, že v nás navodili tu krásnou atmosféru Vánoc. Závěrem bych chtěla popřát všem hodně štěstí, zdraví a lásky v novém roce 2013.

 

        
 Ve čtvrtek 20.12. proběhla v naší třídě vánoční besídka. Zazpívali jsme si koledy, děti si připravily scénky, vtipy, některé odvážnější děti předvedly i hru na nástroj. Po slavnostním přípitku dětským šampaňským jsme si rozdali dárečky. Všichni měli z dárečků velkou radost a také z toho, že mohli obdarovat i své kamarády.

 

        

 

        
 


 

Ve středu jsme se společně s žáky 6. a 7. tříd vydali načerpat vánoční atmosféru do Brna. Nejdříve jsme v kině Špalíček zhlédli film Legendární parta, který se všem moc líbil. Poté jsme se přesunuli na vánoční trhy na Zelném trhu a na náměstí Svobody, kde jsme nakoupili spoustu hezkých dárků pod stromeček pro své blízké, ale také i pro sebe. Dýchla na nás úžasná vánoční atmosféra a všichni jsme se začali těšit na Ježíška.

 

        

 

        

 


 

V pátek 7.12. proběhl v tělocvičně MZŠ Mikulášský turnaj v kopané mezi žáky 1. a 2. třídy a mezi žáky 3. a 4. třídy. Ve starší kategorii po velmi vyrovnaném utkání vyhrál tým Matrix ze 4. třídy, na druhém místě byli Lední mědvědi ze 3. třídy a pěkné třetí místo obsadili Dragons ze 4. třídy. Všechny účastníky chválím za velkou snahu a sportovní nasazení. Také děkujeme všem fanouškům za povzbuzování a držení pěstí.

 

        

 

     

 


 

Ve středu 5.12. proběhla na 1. stupni projektová výuka s názvem Čertí škola. Do školy jsme přišli oblečeni za čerty, andílky či Mikuláše a celý den se učili na toto téma.V matematice jsme počítali nákup na čertí oslavu nebo jiné různé čertí příklady s obrázky a také nechyběla soutěž mezi čerty a anděly. V českém jazyce jsme plnili různá pravopisná cvičení a mluvnické úkoly o čertech, andělích a Mikuláších. Ve čtení jsme si přečetli krásnou pohádku O ševci a čertovi a nakonec si děti také vyrobily svého čertíka. Nechyběla ani návštěva Mikuláše, andělů a čertů se sladkou odměnou za připravené básničky a písničku. Tento den jsme si moc užili. Jen škoda, že už letos naposledy, protože příští rok už budeme chodit na " měšťanku".

 

        

 

        

 

        

 


 

Děti se v hodině výtvarné výchovy pokusily o ilustrace kapříka Metlíka a jeho kamarádů.


        
 


 

V úterý 27.11. 2012 přijel do naší školy pan spisovatel Jan Opatřil, aby nám povyprávěl o své knížce. Hlavním hrdinou jeho knížky je Kapřík Metlík, který prožívá různá dobrodružství. Pan spisovatel nám přečetl úryvky z jeho knížek. Poutavé čtení nás všechny pobavilo a dozvěděli jsme se, že hlavní hrdiny této knihy vymyslela jeho sestra, která namalovala i obrázky na titulní stranu knihy. Ostatní obrázky si spisovatel namaloval sám a jeho obrázky byly velmi hezké. V závěru besedy nám odpověděl na spoustu našich dotazů a nás starší nalákal k přečtení jeho druhé knížky Hororové povídky. Po tomto setkání se určitě spousta z nás bude chtít stát také spisovateli.
     Sára Klimková a Simona Slivková, žákyně 4. a 5. třídy.


        

 


 

V hodině výtvarné výchovy jsme se zapojili do výtvarné soutěže Dva světy. Tentokráte na téma:" Svět dětí a svět dospělých". Děti mohly malovat volnou technikou a nejhezčí obrázky, které si zde můžete prohlédnout, zašleme do soutěže. Nejvíce bodů od svých spolužáků dostala Anička Grešová, na druhém místě skončila Anitka Kotíková a třetí místo v naší třídní soutěži obsadila Valerie Kopečná. Děkuji všem soutěžícím za pěkné obrázky a jejich snahu. Tř. uč. Dana Horňáková

 

  

 


 

V hodině výtvarné výchovy jsme se pokoušeli o abstraktní umění. Pomocí geometrických tvarů a linií jsme vytvořili spoustu pěkných a zajímavých obrázků.

 

       

 


 

Příběh Sluneční soustavy

V úterý 6.11. 20012 se čtvrťáci vydali do Planetária v Brně na pořad „ Příběh Sluneční soustavy“. V planetáriu byli již vloni, proto si letos zvolili prohlídku exploratoria. Umělou hvězdnou oblohu zde neviděli, ale přesto i tady bylo mnoho k zhlédnutí. Žáci tak mohli podniknout fascinující procházku Sluneční soustavou, kterou jim poskytl zkušený průvodce. Ten ochotně dětem odpovídal i na jejich zvídavé dotazy. V druhé polovině prohlídky si mohli žáci vyzkoušet spoustu modelů a exponátů. Např. si mohli na speciálním přístroji porovnat svou hmotnost s hmotností na jiných planetách a vesmírných tělesech. Vyzkoušeli si vytvořit vodní tornádo či sáhnout na milion let starý meteorit. S pomocí audiovizuálního systému a také série mechanických exponátů mohli putovat napříč prostorem i časem. V závěru prohlídky plnily úkoly z pracovního listu a správné odpovědi hledali právě při práci s vystavenými exponáty. Dětem se tato interaktivní návštěva ve „virtuální Sluneční soustavě“ velmi líbila a měly opravdu úžasný zážitek. Ve škole jsme si následně zkontrolovali odpovědi z pracovních listů a nejlepší řešitelé a pozorovatelé byli odměněni.

 

        

 

        

 

        

 


 

Můj erb

V třídnické hodině si děti malovaly svůj erb. Tento erb byl rozdělen na 6 políček a děti ztvárnily do každého políčka dle zadání své hlavní životní mezníky, např. nejšťastnější okamžik v životě, nejdůležitější okamžik v jejich životě, v čem vynikají, co jim nejde, čím by chtěly být a v čem by se chtěly zdokonalit. Pod erb ozdobně napsaly své jméno a nakonec ho prezentovaly před celou třídou. Podívejte se, jak se nám erby povedly.

 

        

 

     

 


 

Výchovný koncert

Ve středu 24.10. do naší školy zavítal žesťový kvartet Klára s pořadem " Jak šla písnička do světa " . Čtveřice muzikantů zahrála dětem na dvě trubky, pozoun neboli trombón a tubu. Děti tak mohly slyšet nejen písně lidové, ale i písničky z pohádek a večerníčků.
 

        

 


 

Dne 22.10. 2012 jsme vyrazili na filmové představení Madagaskar 3 ve 3D do kina Panorama v Kyjově. Film o čtveřici zvířátek ( lev Alex, hrošice Glorie, zebra Marty a žirafák Melman ), které se rozhodnou vrátit se z Afriky zpět do New Yorku, děti velmi zaujal i pobavil.
 

       

 


 

V hodině Člověk a jeho svět jsme se věnovali tématu Svět - živočichové a probírali jsme zástupce živočichů na jednotlivých světadílech. V hodině výtvarné výchovy jsme pak vytvořili obrázkové leporelo. Líbí se vám?
 

       

 


 

I letos jsme se zapojili do soutěže Zdravé zuby. Cílem soutěže je přivést do stomatologických ordinací co nejvíce dětí mladšího školního věku na preventivní vyšetření. Soutěžní karty, které děti vyplňují svým tipem (kolik dětí se zapojí do soutěže v rámci aktuálního ročníku), musí také obsahovat razítko stomatologa, které je důkazem, že dítě absolvovalo preventivní prohlídku. Pro vítěze jsou připravené každý rok atraktivní ceny. Všem soutěžícím z naší třídy přeji, aby se štěstí usmálo i na ně a vyhráli nějakou pěknou cenu.
 

   

 


 

The tree of my family

V hodinách anglického jazyka se tento měsíc zabýváme tématem Moje rodina - My family. Děti měly za úkol vytvořit rodokmen své rodiny a anglicky pojmenovat jednotlivé členy. Potom děti svou rodinu anglicky popisovaly před třídou. Naučily se tak spoustu nových slovíček a vět. Musím říci, že někteří se tohoto úkolu zhostili velmi zodpovědně a jejich práce se jim velmi zdařily.Však posuďte sami. Všechny děti také chválím za velkou snahu a úsilí.
 

     

 

     

 


 

V předmětu Člověk a jeho svět se věnujeme tématu " Poznej svůj vesmír". Toto učivo je pro děti velmi zajímavé a poutavé. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o vesmíru, sluneční soustavě, o planetách a hlavně o naší planetě Zemi. Jak si děti představují ostatní planety, ztvárnily v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností. Také přidaly trošku své fantazie a vymyslely si svou vlastní planetu, na které by chtěly žít.

 

     

 


 

Pohádkový kůň

V jedné z hodin čtení jsme se rozdělili do skupinek a úkolem bylo namalovat, jak si představujeme pohádkového koně a pak každou jeho část ( ocas, nohy, oči, hlavu, tlamu atd.) co nejoriginálněji popsat. Tento úkol byl velmi zajímavý a někteří z nás vymysleli spoustu zajímavých a humorných pojmenování. Líbí se Vám naši koníci?

 

     

 


 

Podzim ve 4. třídě
Velmi rádi malujeme, kreslíme, stříháme a lepíme. Tentokráte na podzimní téma. Doufáme, že se Vám naše obrázky budou líbit.

 

     

 


 

V hodině čtení jsme si zahráli na básníky a společnými silami jsme se pokusili vytvořit báseň na téma " Podzim". Naší motivací také bylo, že tato báseň bude otisknuta v příštím čísle Ždánického zpravodaje a také ve školním časopise Kuliočko. Jestli se nám povedla, to už posuďte sami.

 

Podzim
žáci 4. třídy
Podzim k nám už přichází
a léto nám odchází.
Vlaštovky už odlétají
a prázdninám sbohem dají.

Nový školní rok je tady,
jsme zas zpátky s kamarády.
Každý den se učíme,
úkoly si plníme.

A když už jsou hotové,
poběžíme na pole.
Tam si draky pouštíme,
vesele se bavíme.
 


 


 

Ve čtvrtek 27. 9. jsme se vydali na filmové představení Doba ledová 4 do kina Panorama v Kyjově.
Děti si z filmu, který byl promítán ve 3D, odnesly skvělý zážitek.

 

     

 


 

Po slavnostním zahájení školního roku v kulturním domě, jsme se brzy pustili do práce a nyní už je výuka v plném proudu. Nejvíce ze všeho nás baví, když se ve škole nenudíme a zároveň nesedíme jen v lavicích.

 

     

 


 

Po krásných a prosluněných prázdninách jsme se opět vrátili do školních lavic. Letos jsou z nás už čtvrťáci a jsme nestaršími žáky na naší zelené budově. Tento školní rok naše řady posílila dvě děvčata. Jsou jimi Martina Konečná, která přišla z Lovčic a Michaela Duongová, která se přistěhovala z Brna. Všichni věříme, že se jim bude v naší třídě líbit a že si brzy najdou nové kamarády.