Předposlední den školního roku mě děti pozvaly na divadlo, které nacvičily ve školní družině. Pohádku Šípková Růženka si zahrály děti, které nemohly vystupovat na školní akademii z důvodu nemoci. Musím konstatovat, že ji zahrály skvěle! Abych řekla pravdu, jsou to přímo rodilí herci. Tímto děkuji za pozvání a těším se zase na nějaké další představení.

       Tř. uč. P.Netopilová

 

        
 


 

Na konci roku, jak je ve Ždánicích tradicí, se žáci z 1.třídy účastní ,,pasování do čtenářského stavu". I my jsme byli pozváni paní Wolfovou do naší knihovny, abychom předvedli, co jsme se za ten školní rok naučili. Všechny děti přečetly krátký text velice pěkně, a proto byly všechny pasovány rytířem do čtenářského stavu. Složením čtenářského slibu se zavázaly, že budou chránit knihy a co nejvíce číst. Průkazka čtenáře do knihovny, kterou každý obdržel, jim to určitě umožní. Děkujeme paní Wolfové a paní starostce za pěknou akci.

 

        

 

        
 


 

Děti měly nakreslit návrh fasády národní školy, která se bude v době letních prázdnin opravovat. Nejlépe se to povedlo Jindříškovi a Marušce. Obě dvě děti byly odměněny paní starostkou v naší třídě. Blahopřejeme jim!!

 

  
 To jsou naši vítězové v běhu na 60metrů. Všem upřímně blahopřejeme!!

 

  
 


 

V soutěži s Kuliočkem byli úspěšní Honzík a Adámek. Oběma blahopřejeme!!

 


 


 

18.6. k nám zavítaly děti z mateřské školy na návštěvu. Přišly se seznámit s prostředím naší školy, protože po prázdninách je docházka do školy už čeká doopravdy.

 

        

 

           
 


 

Malování s Ríšou: 18.6. - soutěž firmy Enapo

 

  
 


 

Školní akademie: 13. - 15.6. - naše Berušky

 

        
 


 

V pondělí 3.6. jsme jeli na výlet do westernového městečka v Boskovicích. I když nám počasí vůbec nepřálo a my jsme se brodili vodou a blátem po celý den, na výletě se nám všem moc líbilo a budeme na něj dlouho vzpomínat.


        

 

        

 


 

V pátek 31.5. jsme oslavili Den dětí návštěvou Vrbasova muzea, kde jsme navštívili velmi pěknou výstavu s názvem Škola základ života.


        

 

        

 


 

V úterý jsme měli ve škole projektový den. Připravujeme se na oslavy 100let výročí naší školy.

 

        

 

        
 


 

V pondělí 6.5. jsme se všichni fotografovali.

 


 


 

V úterý 30.4. jsme si všichni pořádně zazpívali a zatancovali na koncertě Ziggyho Horvátha.
A bylo to prima.

 

        
 


 

V neděli 24.2. jsme se vypravili na divadelní představení Tři čuníci nezbedníci do brněnského divadla Radost. Pohádka o třech prasátkách, na která si brousil zuby zlý vlk, byla velmi veselá a  jak to bývá v pohádkách, nakonec dopadla dobře. Počasí nám sice moc nepřálo, ale to neměnilo nic na tom, že jsme prožili pěkný kulturní zážitek.
 

        

 

        

 V pátek 22.2. jsme navštívili v rámci výuky českého jazyka knihovnu, kde nás paní Majka Wolfová velmi poutavě seznámila s dílem pana spisovatele Václava Čtvrtka.

 

        
 


 

Hned po jarních prázdninách jsem byla pozvána na divadelní představení do družiny. Děti si připravily za pomoci paní vychovatelky krátké divadlo z prostředí zámeckého dvora, kde se právě konal slavnostní bál. Moc se jim to povedlo a všichni byli úžasní!!   
   tř. uč. P.Netopilová

 

        

 

  
 


 

V pondělí 4.2. proběhla na naší škole recitační soutěž. Také jsme se zúčastnili. Na 1. místě se umístila Maruška Vetchá, druhé místo obsadila Zuzanka Neničková a jako třetí se umístil Vojtíšek Vrbík. Všem recitátorům patří blahopřání a poděkování za vystoupení.

 

        

 

        

 


 

Tak jsme se dočkali prvního vysvědčení a jak můžete vidět, jsme všichni spokojeni a šťastni. Za odměnu pojedeme koncem února do Brna do divadla na pohádku Tři čuníci nezbedníci.

 

        

 


 

V lednu jsme se zapojili do výtvarné soutěže s názvem ,,Soutěž v kreslení kamionů o Medvěda".

 

     


 


 

Ve čtvrtek 20.12. se v naší třídě uskutečnila vánoční besídku s bohatým programem, který si děti připravily úplně samy. Patří jim proto velká pochvala!!

 

        

 

                   

 


 

V poslední prosincovém týdnu u nás ve třídě proběhla soutěž o nejoriginálnější a nejchutnější vánoční cukroví. Děti přinesly úžasné vzorky cukroví, které pomáhaly s rodiči připravovat. Bylo velmi těžké rozhodnout, kdo bude nejlepší, protože všechny kousky byly velmi dobré. Nakonec všichni dostali sladkou odměnu a ti nejlepší k tomu malou drobnost.

 

        

 

        

 


 

7.12. se konal tradiční Mikulášský turnaj v kopané. Obsadili jsme 2. a 3. místo a krásně jsme si zasportovali. Blahopřání patří jak družstvu Jedniček, tak i družstvu Dvojek!!!

 

        

 

        

 


 

5.12. nás navštívil Mikuláš s anděly a čerty a přinesli nám nadílku. My jsme se na ně připravili a převlékli jsme se do masek, neboť jsme si ten den zahráli na čertí školu.

 

        

 

        

 

                 

        
 


 

V další části dne jsme slavili Zetíkovy narozeniny. Přichystali jsme pohoštění v podobě jednohubek, dezertu, slaného pečiva a nechybělo ani šampaňské. Zetík od nás dostal mnoho dárků a byl velmi šťastný. Ve výtvarné výchově jsme mu upekli dort a zhotovili přání a v hudební výchově jsme se naučili písničku, kterou jsme mu zazpívali. Na konci oslavy jsme si zahráli i taneční hry, které roztancovaly i našeho kamaráda Zetíka. Byl to skvělý den!!!

 

        

 

        

 

        

 


 

 

V úterý 27.11. jsme prožili den plný zážitků. Ráno jsme se účastnili besedy se spisovatelem Janem Opatřilem nad jeho knihami Dobrodružství kapříka Metlíka. Mladý spisovatel nás velmi poutavě seznámil se svým dílem a vyslechli jsme i ukázky z jeho knih. Nakonec jsme si mohli koupit i nějaké suvenýry s kapříkem Metlíkem.

 

        

 


 

Už umíme psát několik písmen, a tak jsme se rozhodli na lístek napsat dopis Podzimu. Snažili jsme se psát krasopisně a opravdu se nám to povedlo. A jestlipak nás poznáte v indiánských čelenkách, které jsme si vyrobili ve výtvarné výchově?


        

 


 

Písnička Ten Funny Faces nás tak okouzlila, že jsme si vyrobili prstové maňásky a s nimi zpíváme.
 

        

 


 

V pondělí 22.10.2012 jsme jeli do kina Panorama v Kyjově na filmové představení Madagaskar3. Všichni jsme se náramně pobavili!!
 

     

 


 

V neděli 14.10.2012 jsme se vypravili do Brna na divadelní představení ,,Zvědavé slůně aneb proč mají sloni dlouhé choboty". Divadlo Radost jako obvykle nezklamalo, jelikož představení bylo zábavné, mělo vtip a poezii zároveň.
 

     

 

 


 

Dopravní projekt v 1.třídě – Barevný týden
Ve dnech 8.-12.10. 2012 proběhl v 1.třídě v souvislosti s dopravní výchovou projekt s názvem ,,Barevný týden“.
V prvouce se děti seznamovaly s pravidly správného chování chodce v silničním provozu – bezpečné přecházení vozovky s přechodem i bez přechodu pro chodce, význam pestrého oblečení v dopravě (každý den přišly děti oblečeny v jedné, dobře viditelné barvě), pravidla pro chůzi jednotlivce i skupiny po vozovce, význam dopravních značek atd.
V tělesné výchově si děti zahrály hry s dopravní tématikou – např. Na autobus, Červená, zelená, Pomoc nevidomému, Řidič a automobil …
Ve výtvarné výchově děti malovaly nejpestřeji oblečeného školáka, dopravní prostředky a pokusily se nakreslit ve skupince i vlastní plánek okolí školy na základě společné vycházky.
                                                                                                  Tř.uč. Pavlína Netopilová

 

     

 

     

 

      

 


 

Umíme běhat i na 60metrů. Zkusili jsme si to v tělesné výchově a tady jsou naši nejrychlejší běžci - Peťa, Vojtíšek, Radimek a Honzík a běžkyně - Simonka, Maruška, Viktorka , Bětuška a Deniska. Všem gratulujeme!!
        

 


 

 

Ve čtvrtek 27.září jsme se poprvé vydali do kina. Jeli jsme do Kyjova a filmové představení Doba ledová 4 bylo úžasné!!!

        

 


 

 

Angličtina nás ohromně baví, a proto naše celá třída navštěvuje kroužek ,,Angličtina hrou pro 1.ročník". Právě teď jsme se všichni proměnili v myšky, protože hrajeme příběh o myškách a kocourovi. Schválně, poznáte nás?
 

        

 


 

 

V hodině tělesné výchovy se konala malá olympiáda v běhu na 200m. Všichni běžci a běžkyně se velice snažili, a tak si zaslouží velkou pochvalu.
Kuba, Peťa a Dan jsou naši nejrychlejší běžci a Simonka, Bětuška a Maruška zase nejrychlejší běžkyně. Všem blahopřejeme!!

        

 


 

 

Tak tohle jsou naše první krůčky v 1.třídě - tělesná výchova, seznamovací hry ve třídě, práce ve dvojicích, svačinka a naše oblíbená hračka ve škole spolu se Zetíkem.

 

 

 


 

Tak to jsme my, letošní prvňáčci první den ve škole a poprvé v našich školních lavicích:

        

 

 


 

A tady jsme v plné kráse celá naše první třída. No, co říkáte, sluší nám to? Posuďte sami: