100 let školy

K stému výročí založení školy jsme si na školní akademii nacvičili hudební pohádku O Šípkové Růžence.
Také jsme uspořádali výstavu prací a výrobků dětí ze školní družiny.

 

        

 

        

 

        

 

        

 

  

 


 

Výprava za ovečkami
V pátek 17. května jsme společně uspořádali výpravu za ovečkami. Navštívili jsme „statek“ pana Valenty. Byli jsme nadšeni ze všech zvířátek, které jsme si z blízka prohlédli, nakrmili a dokonce i pohladili. Nejvíce nás zaujalo malé kůzlátko. Mohli jsme si také chytnout rybku v malém rybníčku. Celé odpoledne jsme završili opékáním špekáčků, na kterých jsme si velmi pochutnali. Tímto bychom chtěli poděkovat panu Valentovi za obohacující informace o přírodě, které nám poskytl a za čas, který nám věnoval.
 

        

 

        

 

        

 

        

 

        

 


 

Kino „Croodsovi“

V pátek o velikonočních prázdninách jsme navštívili filmové představení Croodsovi v kině Panorama Kyjov.

 

        

 

  

 


 

Energetické obrázky

Poslední únorový týden nás v úterý i ve středu v Klubu 10 navštívila paní Bohdana Škrháková. Ukázala nám několik svých „energetických obrázků“, vysvětlila jejich význam a také postup kreslení. Potom jsme pod jejím vedením sami kreslili „ obrázky pro radost“. A výsledky mnohé překvapily. Pro všechny to byl nevšední zážitek. Ještě jednou děkujeme paní Škrhákové za její ochodu a volný čas, který nám v této uspěchané době věnovala.

 

        

 

 

 Maškarní karneval

V pondělí 25. 2. jsme se sešli ve školní družině v maskách. Nastal pro nás dlouho očekávaný den, na který jsme se těšili od začátku února. Při hudbě, tanci a soutěžích se princezny, víly, čertíci, kašpárci a spousta dalších zástupců pohádkové i dalších říší velmi bavili.

 

        

 

        

 

        

 

 


 

Příprava na karneval

Celý týden jsme se pečlivě připravovali na náš maškarní karneval. Vyráběli jsme papírové brýle a masky na obličej (nejrůznějších zvířátek a postav), kloboučky a princeznovské korunky. Na výzdobu jsme si letos vytvořili barevné vzdušné balónky z papírových proužků. Starší děti zvládly i originální plakáty.

 

        

 

 

 


 

Dárky pro budoucí prvňáčky

V kroužku „Klub 10“ jsme pro budoucí prvňáčky připravili dárečky. Budoucím žáčkům jsme vyrobili stojánek na tužky ve tvaru slona. Věříme, že dárek udělal dětem radost.

 

     

 

  

 


 

Takto jsme se radovali z první letošní sněhové nadílky na naší zahradě.

 

     

 

  

 


 

Mikulášská diskotéka

Ani letos nezapomněli na školní družinu Mikuláš, čerti a andělé. V oddělení školní družiny jsme si zasoutěžili, zatancovali a plní zážitků a dojmů jsme odcházeli domů.

 

        

 

        

 


 

Jako každý rok na podzim jsme i letos ve školní družině tvořili dýňovou dekoraci. Chtěli bychom opět moc poděkovat rodičům, prarodičům a všem ostatním za dýně a pomoc, kterou nám poskytli. Doufáme, že dýňová dekorace potěšila všechny občany, kteří šli okolo školy. Věříme, že všechny děti i dospělé vyřezávání bavilo a těšíme se na příští rok, kdy si to snad zopakujeme.

 

        

 

        

 

  

 


 

Drakiáda

Ve čtvrtek 4. října 2012 jsme uspořádali na hřišti u koupaliště drakiádu. Zúčastnili jsme se v hojném počtu. Téměř každý z nás si přinesl svého draka. Dráčky se nám podařilo vznést na oblohu a pak jsme s nadšením pozorovali spoustu barevných vznášejících se dráčků. Všem se nám drakiáda moc líbila a už se těšíme na další.